h1

Enduro 3 camini 2016

maj 12, 2016

Tekmovalno sezono 2016 smo začeli s 4fun dirko v okolici Trsta, tista prava preizkušnja za telo in opremo pa nas je pričakala le dober kilometer stran in sicer je bila to že tradicionalno aprilska dirka Enduro 3 camini v Dolini pri Trstu.
Če smo bili lani malo slabe volje nad vso organizacijsko zmedo, ni bilo letos nič kaj dosti bolje. Zataknilo se je že na treningih, saj razen domačinov, nihče ni natačno vedel kje vse so hitrostne preizkušnje. Zemljevidov oz. opisa hitrostnih preizkušenj še danes ne boste našli na spletu. Potem je bilo nekaj zmede pri skupinskem neskupinskem štartu prologa, pa drugi dan pri vmesnem postanku med etapami, ter nato prekratko odmerjenem času transferja, pa spet nerazumljiva triatlonska hitrostna preizkušnja ki je bila trikrat speljana čez potok, pa na koncu sploh ni bila upoštevana zaradi napake organizatorjev s časovnimi kontrolami in še dež en dan prej in….no v bistvu lahko rečemo da je bilo zanimivo.

Odlična predstava našega novega člana v mladinskih vrstah. Aljaž Bogataj v nizkem preletu Trsta.

Pedal racing team se je v letošnji sezoni malo skrčil, kvaliteta ekipe pa je kljub temu ostala na dovolj visokem nivoju. V mladinsko četo smo dobili hitrega Aljaža Bogataja, ki je tokrat na zahtevni dirki postavljal odlične čase in končal na skupnem 53. mestu, še lepše pa se lahko izrazimo:” 2. med konkurenco mladincev iz Slovenije. ” Prehitel ga je le naš lanskoletni tekmovalec Matjaž Istenič, v skupni mladinski konkurenci pa še dva mladca iz Italije.

Tadej Razpet je dirkal odlično in s tem konkurentom vrgel rokavico direktno v obraz.

Od najhitrejšega dvojca je zaradi študijskih obveznosti manjkal Jan Štucin, Tadej Razpet, ki je študij že davno obesil na klin pa je dirkal odlično in končal na 5. mestu, kar je glede na konkurenco odličen rezultat.

Jaka med zimo ni počival. Od kondicije ga kar razganja.

Med veterani je tokrat s tekočo vožnjo brez incidentov največ iztržil Jaka Čuk. Lani je bil prevečkrat na tleh, zato se je letos odločil za bolj konzervativno varianto, kar se je na koncu na 38. mestu še kako obrestovalo. Nekaj časa sta se z Jankom Bačnarjem borila za sleherno sekundo, a ko je na 4hp slednji prišel do krajšega vzpona, je bilo boja konec, prav tako pa tudi njegove sape. Končno 50. mesto ima nekaj grenkega priokusa, a veliko mero realnosti. Še enkrat nižje je končal naš zadnji veteran Boštjan Marcina in sicer na 102. mestu. Po padcu na lanski dirki na Koroškem se počasi vrača v formo in pridobiva na hitrosti, a kljub temu je izmed 194 tekmovalcev na štartu že tudi to odličen rezultat.

Bačnar je po duši spustaš, o tem pa se lahko prepričamo na vsakem manjšem vzponu, kjer mu obrati padejo na minimum.

Začetek je torej obetaven in ker nas v letošnji sezoni čaka nešteto dirk, bomo verjetno večkrat pisali o naših izvrstnih rezultatih. Nekaj tekmovalcev imamo pred javnostjo še zakritih, saj je ponavadi tako, da se najboljše prihrani za konec.