h1

Enduro Grožnjan

marec 10, 2016

Na zadnjo dirko sezone smo se tako, kot že leto prej, odpravili na topli jug in sicer čez mejo v Grožnjan. Idilična dirka v idilični istrski vasici vabi že zaradi samih naravnih lepot, kot tudi zaradi odlične organizacije…in verjetno tudi zastonj piva, ki ga točijo na prizorišču. Kljub temu dejstvu večina tekmovalcev vzame dirko smrtno resno, saj se tu nabirajo še zadnje točke prvenstva, tisti malo manj zagreti pa se tudi tekom dirke radi ustavijo ob že prej omenjenem šanku.

Izraz na obrazu Tadej Razpeta pove vse

Ker smo imeli v Pedalu 3. mesto na klubski lestvici že zagotovljeno, je bila tudi udeležba malo manj obsežna.

Izmed najhitrejših sta manjkala Jan Štucin in Janko Bačnar, naj-naj-najhitrejši pedalovec pa je zmanjkal sredi dirke. Tadej Razpet tokrat ni imel sreče že na samem začetku, na prologu po mestnih ulicah, ko je v ovinku padel in poškodoval sebe ter menjalnik. Posledice padca so bile opazne tudi na časih hitrostnih preizkušenj, saj nikakor ni mogel slediti najhitrejšim. Nato pa se je zgodila še nesrečna zadnja hitrostnja preizkušnja. Ker je bil začetek speljan podobno kot prolog, mu je skoraj na istem mestu strgalo verigo, pritisk na pedalu pa je bil tako močan, da je Tadej poletel prek krmila na trdo istrsko kamenje in poleg sebe uničil še kolo in čelado.

Maks Trobec je tokrat stopil na najvišjo stopničko v kategoriji mladincev

Maks Trobec je stopil na najvišjo stopničko v kategoriji mladincev

Tako sta bila naša najboljša tokrat mladinca Trobec in Istenič. V dvojini ju omenjamo zato, ker ju je na koncu ločilo le 39 stotink. Skupno sta osvojila 11. in 12. mesto, ter bila 1. in 2. med mladinci.

Adrijan Jesenko je tokrat dirkal kot prerojen.

Dirko kariere je tokrat s spodbudnim rezultatom odpeljal tudi Adrijan Jesenko, saj je dosegel 6. mesto med mladinci skupno pa je bil uvrščen med prvo polovico tekmovalcev. Le deset sekund za Jesenkom je končal hitri prodajalec koles in kolesarske opreme iz Tolmina – Marko Munih. Glede na malce slabši čas na predzadnji hitrostni preizkušnji, bi bilo potrebno preveriti, če se ni motal kje preblizu pipice s hmeljevim napitkom…

Marko Munih je iztisnil vse iz svojega otročička Wildcarda

Malce nižje na razpredelnici je Pedalovsko lestvico zaključil Nik Tušar, ki mu zavite grožnjanske stezice niso prirasle h srcu, a vseeno ne bo vrgel puške v koruzo.

Nik Tušar atraktivno čez prevoj

Odlično organizirano tekmovalno sezono 2015 v seriji Sloenduro smo torej zaključili v Grožnjanu, kar je na koncu prava češnjica na torti. Tokrat je bila ponovno sladka, saj smo tako kot lani zasedli 3. mesto med klubi. Po dirki smo si vzeli nekaj zasluženega počitka, po novem letu pa hop na kolo in v novo dirkaško sezono 2016. Se vidimo.