h1

Enduro Krvavec

junij 30, 2015

Premierna dirka za ŠD Bam.Bi, premierna dirka za bike park Krvavec, ter premiera s skupinskim štartom z vrha Krvavca proti spodnji postaji gondole. Vse to je bil Enduro Krvavec 4 fun, ki se je odvijal zadnje dni v maju 2015.

Tadej Razpet na vso moč iz druge vrste

Izmed Pedalovcev smo tokrat na štart dopoldanskih kvalifikacij najprej poslali Razpeta, za njim pa še Bačnarja, Mraka, ter mladince Jesenka, Peternelja, Tušarja ter Vidmar Lapanja. V kvalifikacijah, kjer je bilo potrebno odpeljati dobro minuto spodnjega dela Rock&flow linije se je najbolje znašel Razpet, s čimer si je privozil 2 štartno vrsto, Bačnarju je pripadla 5. vrsta, ostali pa so bili razporejeni v ozadju.

Bačnar si je privozil 3. mesto med ml. veterani

V popoldanskih urah se je četa stotih tekmovalcev odpravila proti vrhu Krvavca, na štart finala. Kot že rečeno se je Tadej, po široki makadamski cesti zapeljal med prvimi in kmalu pridobil nekaj mest, tako da se je na ozko Rock&flow linijo zapeljal na tretjem mestu. Tam se je že v nekaj zavojih otresel zasledovalcev in ko je začel loviti oba ubežnika, je bilo s predrto zračnico vsega veselja konec. Mimo Tadeja je na 19. mestu kmalu pribrzel Bačnar, ki do cilja v divjem tempu ni spustil predse nikogar. Odlično vožnjo je prikazal Mrak, saj je vse od štarta pridobival mesta, na koncu pa se v cilj pripeljal tik za Bačnarjem na 21. mestu. Mladinci so z nekoliko bolj previdno vožnjo (zadnji kilometer so prevozili v močnem nalivu), na zahtevnem Krvavškem terenu končali v drugi petdeseterici.

Mrak je s hitro vožnjo presenetil marsikoga

Odlična dirka in dobrodošla popestritev v enduro dogajanju. To je bil razlog za sto nasmejanih obrazov ob koncu sobotnega dirkanja. Z dirko na Krvavcu se serija Sloenduro obrača v drugo polovico, kjer nas čaka še nekaj težkih preizkušenj in toliko več užitkov na kolesu.