h1

Enduro 3 camini 2015

april 16, 2015

Prava tekmovalna sezona v letu 2015, se je za Pedal racing team začela s prvo dirko v Sloenduro pokalu in sicer na obmejni dirki v Trstu. Tekmovalce je v dveh dneh čakalo 8 hitrostnih preizkušenj, skupno pa je bilo potrebno prekolesariti kar 56km in 2000 višinskih metrov – pravi enduro maraton torej. Hitrostne preizkušnje so bile speljane tako po Sloveniji kot Italiji, organizacija dirke je bila prav tako v domeni Italijanov in vodstva SLOendura, a da je vse bolj kot po maslu, potekalo po omaki bolonjeze – torej po Italijansko, smo se lahko prepričali že ob pogledu na štartno listo. Naš najhitrejši tekmovalec in lanskoletni 4. v pokalu, Tadej Razpet je dirko pričel iz 77. mesta, veteranska trojica Marcina, Rupnik in Bačnar pa so bili postrojeni okrog štartne številke 130. Blazno nelogična poteza organizatorja, ki je vlil precej slabe volje v tabor Pedal racing teama že pred štartom in poskrbel da je bila dirka za nas eno samo prehitevanje in vožnja za počasnejšimi.

Dobre volje tudi v sezoni 2015

Razpet se kljub temu in kljub težavam z verigo ni vdal, zabeležil en 4. ter 5. čas in pristal na 15. mestu. S tem je vsem pokazal da je izredno hiter in pripravljen za boj v samem vrhu. Največjega rivala je imel ponovno v Janu Štucinu, ki je letos pristal v kategoriji elite. Tudi Jan je imel nekaj težav z verigo, z nekaj manjšimi napakami pa je pristal na 18. mestu. Za obe uvrstitvi se je potrebno zahvaliti ekipnemu mehaniku Marku Munihu, ki se je v soboto zvečer pripeljal iz Tolmina do Ankarana in popravil obe Wildcardovi specialki saj sta le tako lahko v nedeljo hitra pedalovca parala živce tekmovalcem na vrhu razpredelnice.

Jan Štucin je tudi letos hiter

Vse do prvega desnega zavoja nedeljske jutranje hitrostne preizkušnje je odlično kazalo tudi mladincu Isteniču, saj je zasedal 1. mesto. Takoj po štartu je namreč grdo padel, bolečine pa so bile ravno pravšnje za pot do reševalnega vozila, kjer so ga oskrbeli medicinski delavci. Po prvih informacijah so kosti cele, Matjaž pa z mislimi na sredino meseca maja, ko bo lahko v Cerknem pokazal kako se pelje mladina.

Istenič tik po padcu

Na 43. mesto se je uvrstil prvi izmed četice veteranov, Janko Bačnar. Z nekam zaspanim sobotnim delom, ko noge niso zmogle premagovati kratkih vzponov, ter osnovnošolsko napako, ko se je ustavil 20m pred ciljem in nekaj debelih sekund kramljal s fotografom, misleč da je v cilju je to več kot odlično. V nedeljo je sicer pokazal pravo hitrost, predvsem zato, ker ga je po sobotnem delu le 5 sekund ločilo od starega mačka Jaka Čuka, ki se je po dolgih letih vrnil v tekmovalne vode. Jaka je nanizal nekaj odličnih časov, a je na žalost prevečkrat raziskoval tržaške neenduraške ekosisteme, tako da je bil na koncu 49.

Bačnar 5 sekund preden je na dolgo in široko pokramljal s fotografom, kar sredi tekme.

Bačnar 5 sekund preden je na dolgo in široko pokramljal z avtorjem fotografije, kar sredi tekme.

Stari maček Boštjan Marcina je imel na tej dirki več sovragov. Nekaj časa se je bojeval s progo, potem s štoparico, na koncu pa priznal da se je vsakič primerjal le z Bačnarjevim rezultatom. In ker je Bačnar v nedeljo dirkal kot za stavo, je Boštjanu vse skupaj padlo nekam proti gladini tržaškega morja. Kljub temu je bil zadovoljen z otvoritvijo sezone na 66. mestu.

Marcina v akciji

Cerkljani so po dolgih letih v klub sprejeli še enega Idrijčana. Jani Mrak je v preteklosti že tekmoval, nato pa zaradi šole malo opustil tekmovalna prizorišča. Svojo prvo dirko v enduru je začel kar malo preveč zares, saj je bil uvrščen okrog 40. mesta, vsi pa smo vedeli da tako ne bo šlo dolgo. Že na naslednji preizkušnji je naredil večjo napako, nato pa z malo bolj prizemljeno vožnjo in predvsem zaradi nabiranja izkušenj dirko končal malo bolj umirjeno na 83. mestu.

"Idrc št.2"

“Idrc št.2”

Prvič na enduru smo imeli tudi kaznovanega tekmovalca. To je bil vodja enduro sekcije Martin Rupnik, ki je zaradi dveh prehitrih štartov pridelal 2 minuti pribitka, ki sta mu še dodatno povečali zaostanek, katerega je pridelal med dirko zaradi počasnejše vožnje zavoljo padca in bolečin na 1. hitrostni preizkušnji. Kljub temu je bil v cilju prešerne volje predvsem zaradi dobre pripravljenosti pedalovcev, kakor tudi zaradi prihajajoče domače dirke Enduro Cerkno, ki bo 16. in 17. maja na cerkljanske ulice, ter na SC Cerkno znova privabila nešteto odličnih tekmovalcev in zvestih navijačev tega športa, ter hkrati gladijatorjev Pedal racing teama.